wtorek, 26 lutego 2013

Do Aurory listy piszą...Dziś spotkała mnie miła niespodzianka, sprawdzając pocztę, znalazłam wiadomość od jednej z miłośniczek kryminalnych zagadek. Zobaczcie, jak oceniła nową książkę, w której jestem bohaterką:

„Poznajemy wciąż na nowo, odkrywamy nieznane wcześniej drogi, chodzimy po zatartych śladach i oczekujemy poznania tajemnicy. Sposobność do wykonania tych czynności daje nam drugi tom niepublikowanego dotąd w Polsce cyklu „Aurora Teagarden”.

W „Kościach niezgody” najnowszej części cyklu spotykamy Aurorę Teagarden, sympatyczną okularnicę, już nie bibliotekarkę, ale osobę w pełni oddaną poszukiwaniom zatartych śladów zbrodni. W jej życiu zaszło wiele zmian, zarówno w sprawach sercowych jak i zawodowych. Do tej pory to bohaterka szukała tajemnicy, tym razem tajemnica znalazła ją … w odziedziczonym po Jane Engle domu.

Znakomite sceny stworzone przez Charlaine Harris dopełniają się w napięciu fabularnym. Tożsamość bohaterów nie jest do końca jednoznaczna, o czym przekonała się Aurora, poznając swoich nowych sąsiadów z Honor Street. Dużym atutem tej książki jest „mieszanka” charakterów postaci – z jednej strony dojrzali, doświadczeni życiem, wydawałoby się stateczni, a jednak lubiący prowokować czynami z przeszłości. Życie mieszkańców Honor Street wypełnione jest sytuacjami granicznymi – tam śmierć graniczy z nowym życiem, radość ze smutkiem, a prawda z tajemnicą. Tym co wywołuje niezwykłe wrażenie podczas lektury to doskonale skonstruowane dialogi, w każdym z nich znajduje się pewna wskazówka, prowadząca do prawdy. Zaskakujące zwroty akcji, odkrywanie tożsamości mordercy oraz barwność postaci sprawiają, że ma się ochotę, przeczytać książkę jednym tchem, bez przestanku, bo tak ważna jest droga do tajemnicy...

A jaką tajemnicę ukrywają mieszkańcy Honor Street? Czy Aurora znajdzie rozwiązanie zagadki z przeszłości? Nie zdradzajmy wszystkiego, po prostu zechciejmy pójść za Aurorą i pewnym przystojnym mężczyzną, który pojawia się u jej boku...

Czytelniczka Daria” 

Mam nadzieję, że pamiętacie o konkursie. Szczegóły już wkrótce!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz